نقد و بررسی سامسونگ گلکسی بادز پرو

0
486
بررسی سامسونگ گلکسی بادز پرو
سامسونگ گلکسی بادز پرو با قیمت 200 دلار به عنوان چالشی در برابر ساایر مدل ها است.

سامسونگ گلکسی بادز پرو خوب، اما نه بهترین

سامسونگ گلکسی بادز پرو با قیمت 200 دلار به عنوان چالشی در برابر بهترین ایرپادهای حال حاضر بازار از جمله AirPods Pro اپل و WF-1000XM3 سونی قرار دارد. سامسونگ با تولید ایرپادهای میان رده مقرون به صرفه و تمرکز بر روی دوام عمر باتری و باس قلمرو جدیدی برای خود آفریده است.

هر چند این بار، شرکت کره ای امیدوار است که با برخی ویژگی های منحصر به فرد چشم نواز مانند 360 Audio و Auto Switch بیشتر به چشم بیاید. همچنین کیفیت صدا با استفاده از ووفر جدید 11 میلی متری برای باس قدرتمندتر و یک توییتر جدید 6.5 میلی متری برای صداهای با فرکانس بالاتر پیشرفت چشمگیری داشته است. این امر، همراه با حذف نویز فعال بهبود یافته و یک طراحی تازه که باعث حذف بهتر نویز غیرفعال می شود، تجربه کلی گوش دادن را بهبود داده است.

اما این ایرپادها واقعا چقدر خوب هستند؟ ویژگی های انحصاری آن چه اندازه چشمگیر است؟ آیا خرید گرانترین ایرپاد حال حاضر سامسونگ نسبت به سایر رقبای رده بالای بازار ارزش دارد؟ در اینجا به همه سوالات شما پاسخ داده ایم.

ویژگی های  سامسونگ گلکسی بادز به طور خلاصه

نقاط مثبت

  • کیفیت صدای خوب
  • ویژگی های منحصر به فرد چشمگیر
  • بلوتوث چند نقطه ای
  • ترکیبی خوب از لغو نویز منفعل و فعال

نقاط منفی

  • گزینه های بهتر با قیمت های مشابه به سامسونگ گلکسی بادز
  • ویژگی های منحصر به فرد داخل کار گذاشته شده است
  • امتیاز 4 از 5 این محصول

مشخصات فنی سامسونگ گلکسی بادز پرو

قیمت 199 دلار، بلوتوث 5.0، میکروفون: 3 و “واحد انتخاب صدا”، سنسورها: شتاب سنج، ژیروسکوپ، نزدیکی، سالن، تاچ، VPU، دوام باتری: 5 ساعت با ANC روشن و 13 ساعت در مورد. 8 ساعت با ANC خاموش و 20 ساعت در کیف، رنگها: بنفش فانتوم، سیاه فانتوم، نقره ای فانتوم، ابعاد: 20.5 19 19.5 20. 20.8 میلی متر، وزن 6.3 گرم

کاملا مناسب

طراحی جدید و کشیده سامسونگ گلکسی بادز پرو نسبت به شکل بزرگ و زاویه دار Buds Plus سال گذشته تغییر خوشایندی داشته است. با این حال باز هم بزرگ محسوب میشود، اما شکل کروی جدید آنها کمی فریبنده است. سر هدست که به شکل مورچه خوار طراحی شده است و به سمت داخل گوش کشیده شده باعث شده نمای این ایرباد از چیزی که واقعا هست کوچکتر به نظر برسد. در حقیقت گوشی های گلکسی بادز پرو هنوز هم به طور قابل توجهی از گوش شما بیرون می زند حتی اگر کمی برجسته تر از باددز پلاس باشد. تفاوت طراحی مابین پیکسل بادز 2 و بادز پرو به حداقل رسیده و از اصول طراحی یکسانی تبعیت می نماید و این امر کاملا مشهود است.

این برآمدگی و بدنه خارجی صاف و گرد نیز مسئله دیگری را اضافه می کند: مشکلات لمسی. سطح قابل لمس کافی برای کنترل گوشی ها وجود ندارد، مانند گزینه هایی که در Buds Plus وجود دارد، بدون صدور دستورات تصادفی. این فرایند ظریفی است که می توانید گوشی ها را بدون لمس منطقه خازنی و ایجاد هرج و مرج صوتی تنظیم نمایید.

این واقعیت که شما برای یافتن پوشش مناسب سامسونگ گلکسی بادز برای گوشتان کمی دردسر خواهید داشت کار را بدتر می کند. کاربران می توانند دکمه های لمسی را خاموش کنند، اما این عملکرد سریع را از بین می برد. این یکی از مشکلات زیادی بود که با استفاده Google Pixel Buds اصلی برطرف شد و در نسل بعدی این بادزها اصلاح خواهد شد. سامسونگ از گوگل پشتیبانی می کند و می تواند یک دکمه فیزیکی برای دسترسی آسان به آن قرار دهد.

حذف صداهای ناخواسته در سامسونگ گلکسی بادز پرو

نقد گلکسی بادز پرو
حذف صدای اضافی اطراف توسط گلکسی بادز

بادز پرو نمونه خوبی از حذف نویز فعال و غیرفعال است. نمی توان گفت آنها بهترین نمونه ها هستند اما تعادل مناسب و ویژگی های نرم افزاری و جفت شدن مناسب آنها قابل توجه است. طرح کشیده ای که قبلاً به آن اشاره کردم، در عمق مجرای گوش شما فرو رفته و سایر نویزهای تهاجمی و محیطی را خاموش می کند و لغو نویز منفعل خوبی را ایجاد می کند.

سامسونگ ادعا می کند که بادز پرو زمانی که بر روی قابلیت حذف نویز به میزان زیاد باشد (درصد حذف نویز قابل تغییر است) امکان حذف 99% صداهای خارجی را دارد. نمی توان این ادعا به طور صد درصد تایید کرد اما به نظر تا مقداری موثر است. زمانی که این گوشی ها را امتحان می کردیم صدای زنگ درخانه به گوش نمی رسید و این اتفاق بیش از یک بار افتاد. همچنین قابلیت فیلتر O.C آهنگ را دارد که از این بابت واقعا از سامسونگ سپاسگذاریم.

ویژگی جدید تشخیص صدا نیز در اینجا نقش خود را ایفا می کند.سامسونگ گلکسی بادز پرو به صورت خودکار تشخیص میدهد که آیا در حال صحبت هستید یا خیر. در این صورت به حالت صدای محیط تغییر وضعیت می دهد تا شما صدای خود و محیط را متوجه شوید. این عملکرد تنها یک یا دو ثانیه طول می کشد که در همان چند ثانیه اول ممکن است کمی ناخوشایند باشد، اما وقتی کاملاً فعال است به خوبی کار می کند و نیازی به مکث موسیقی نخواهد داشت.

وقتی کارتان تمام شد، صدای موسیقی به حجم طبیعی برمی گردد. هوشمندانه و بسیار مفید است. با این حال، ویژگی 360 Audio که از صدای فراگیر در دستگاه های سازگار سامسونگ تقلید می کند، جذابیت کمتری دارد. ایده این است که اگر گلوله از کاغذ عبور کند صدای آن در هدفون منعکس شود. یا اگر سرخود را بچرخانید جهت صدا بنابر موقعیت جدید شما تنظیم شود. البته به جای موثر بودن کمی گیج کننده و مصنوعی به نظر میرسد. شما می توانید لحظه شروع یک اتفاق را با هر حرکت سر احساس کنید و بشنوید، که لحظه ای باعث حواس پرتی شما از محتوای اصلی می شود و همانطور با خودتان فکر می کنید “آه این ویژگی 360 صوتی لعنتی.”

مانند اکثر گوشی های سامسونگ گلکسی بادز، به استثنای Buds Live ، Buds Pro یک تجربه صوتی متعادل را ارائه می دهد. در این زمینه برترین نیستند اما صدا را به خوبی پخش می کنند. با اینکه گوشی ها می توانند در آهنگ های الکترونیکی، پاپ که دارای وسط و اوج پیچیده تری هستند، کمی فلت تر به نظر برسند، مانند چراغ های کور کننده آخر هفته، اما در مقایسه با گوشی های با سابقه تری مانند Jabra Elite 85T، این طور نیست.

باتری برای تمام روز

طراحی جدید سامسونگ گلکسی بادز پرو به این معناست که عمر باتری 11 ساعته بادزپلاس را نخواهید داشت. در عوض شرکتی کره ای مسئولیت انرژی را به کیسی منتقل کرده است، که تا 20 ساعت شارژ دارد. با روشن شدن ANC گوشی ها تا 5 ساعت دوام می آورند (13 ساعت در کیس) بنابر ادعای سامسونگ با خاموش کردن ANC 8 ساعت پخش و 20 ساعت درون کیس خواهید داشت.

گوشی های خصوصی اعضا

 بادز پرو از بلوتوث چند نقطه ای پشتیبانی می کند که به این معناست که زمان تغییر دستگاه، زمان جفت شدن و جفت شدن مجدد را از بین می رود. این ویژگی توسط Auto Switch، ویژگی منحصر به فرد سامسونگ که به طور خودکار ارتباط بین دستگاه های سامسونگ را بسته به محل منبع صوتی تغییر می دهد، افزایش می یابد. با جابجایی سریع بین YouTube روی دو دستگاه و بدون هیچ مشکلی در قطع و اتصال مجدد، به طور چشمگیری کار می کند. هرچند نکته قابل توجه اینجاست که هر دو دستگاه باید از One UI 3.1 استفاده کنند. مشخص نیست وجود چند دستگاه سامسونگ در یک خانه چقدر معمول باشد. اما به نظر چنین امری چندان باب نیست.

پیشرفت مهم دیگر کدک مقیاس پذیر اختصاصی سامسونگ است. ایده این است که هنگام گوش دادن به محتوا، کدک بسته به قدرت اتصال بلوتوث سرعت بیت را تغییر می دهد. ایده این است که مواردی مانند تداخل بلوتوث را که وقتی اشیا فیزیکی سیگنال ها را مسدود می کنند یا فرکانس سیگنال بیش از حد شلوغ می شود، کاهش دهیم.

آیا سامسونگ گلکسی بادز ارزش این قیمت را دارد؟

سامسونگ دوست دارد با ویژگی های انحصاری مانند 360 صوتی و سوییچ خودکار، حجت را برای قرار دادن این کالا در لیست خریدتان تمام کند. اما تمام این ها با هم تجربه استفاده از گلکسی بادز را بهبود نمی بخشند. 360 Audio به نظر قانع کننده نیست، بلوتوث چند نقطه ای یک گزینه مناسب برای سوییچ خودکار است. اگرچه، صدای آنها خوب است، ANC قابل توجه است و ویژگی تشخیص صدا بسیار مفید است. اما در ایرپادهای Sony’s WF-1000XM3 و Jabra’s Elite 85T  امکان حذف نویز و صدای بهتری خواهید داشت، اما سامسونگ سابقه لوازم جانبی چشم نوازی را دارد.

  بهترین هدفون های سال 2021 را می شناسید؟ در نقد بهترین هدفون ها همراه ایوز باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید