بهترین قلم نوری برای طراحی و تدریس

0
526
خرید بهترین قلم نوری
ویژگی های بهترین قلم نوری

جدیدترین قلم نوری برای طراحی در فوتوشاپ

قلم های نوری یکی از جدیدترین ابزارهای نوشتن و طراحی هستند که می توانند برای تولید محتواهای دیجیتالی استفاده شوند. استفاده از این ابزارها در طول پاندمی کرونا بیشتر شد؛ چرا که بسیاری از مدرسین و معلمان مدارس برای تدریس آنلاین به سراغ خرید بهترین قلم نوری آمدند. به طور کلی این قلم ها برای افرادی که کار طراحی و نقاشی دیجیتالی را دنبال می کنند یا به دنبال وسیله ای راحت تر از موس برای تولید محتوا هستند، بهترین وسیله محسوب می شود. بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ با داشتن کاربری ساده تر از موس و البته دقت بالاتر، کیفیت نتیجه نهایی را بیشتر می کند. به همین دلیل نقاشان دیجیتال، طراحان و معماران همیشه به دنبال بهترین قلم نوری برای طراحی دیجیتال هستند.

اما برای خرید قلم نوری که کیفیت و کارایی لازم برای استفاده در فتوشاپ و سایر نرم افزارهای طراحی را داشته باشد، سوالات زیادی وجود دارد. برای خرید قلم های نوری باید ویژگی هایی را در نظر بگیرید که در ادامه آنها را بررسی می کنیم و سپس بهترین قلم های نوری موجود در بازار را معرفی می کنیم.

در این بخش تیم ایویز شما را با این قلم ها بیشتر آشنا می کند و ویژگی آنها را توضیح می دهد. همراه ما باشید تا علاوه بر آشنایی با بهترین برند های قلم نوری، با ویژگی های مهم در زمان خرید این اقلام نیز آشنا شوید.

بهترین لپ تاپ های گیمینگبهترین قلم نوری چیست و چه ویژگی هایی دارد؟!

اگر بخواهیم یک تعریف ساده داشته باشیم، باید بگوییم قلم نوری یک ابزار جدید و جایگزین موس است که می توانید آن را به لپ تاپ یا کامپیوترها متصل کنید و اطلاعات را از طریق این قلم منتقل نمایید.

قلم های نوری بیش از همه در بین طراحان گرافیکی و نقاش های دیجیتالی محبوبیت دارند. با این حال برای اتوماسیون اداری و تدریس ها ی آنلاین نیز بسیار استفاده می شوند.

این گجت پرکاربرد انواع و ویژگی های مختلفی دارد و همین موضوع دست شما را برای خرید آنچه نیاز دارید، باز می گذارد. برای خرید قلم نوری باید نوع قلم و ویژگی های آن را بشناسید. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این دو مورد در اختیارتان می گذاریم.

آشنایی با انواع قلم نوری

قلم های نوری را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد. برخی از قلم ها ی نوری، مانیتور یا صفحه نمایشگر دارند و برخی از آنها فاقد مانیتور هستند. معمولا قلم های نوری دارای صفحه نمایشگر را با عنوان مانیتور طراحی هم می شناسند.

قلم نوری بدون نمایشگر

این قلم ها فقط روی یک صفحه کشیده می شوند و اطلاعات و اثر آن را می توانید روی مانیتور لپ تاپ یا کامپیوتر خود تماشا کنید. قلم ها ی نوری بدون مانیتور قیمت پایین تری دارند و برای افرادی که به دنبال تدریس آنلاین هستند، انتخاب مقرون به صرفه ای محسوب می شوند.

قلم نوری با نمایشگر

قلم های نوری که مانیتور دارند بعد از اتصال به صفحه مانیتور لپ تاپ یا کامپیوتر، این صفحه را به قلم نوری منتقل می کنند. در واقع در این دسته از قلم های نوری می توانید نمایشگر لپ تاپ را روی صفحه یا تبلت قلم ببینید. این دسته از قلم ها قیمت گران تری دارند و برای افرادی که به قصد طراحی گرافیکی یا نقاشی دیجیتالی به دنبال خرید بهترین قلم نوری هستند، انتخاب هوشمندانه ای محسوب می شوند.

در این دسته از قلم های نوری، برخی از انواع این گجت ها یک مانیتور مستقل طراحی دارند که می توان آنها را بدون اتصال به لپ تاپ یا کامپیوتر هم استفاده کرد. البته برای خرید این دسته از مانیتورهای طراحی باید بودجه چند ده میلیونی داشته باشید.

بهترین قلم نوری
ویژگی های بهترین قلم نوری

مهمترین ویژگی ها در قلم نوری

برای خرید قلم نوری، اول از همه باید مشخص کنید که این گجت را برای چه هدفی تهیه می کنید. بعد از انتخاب نوع قلم، باید ویژگی های آن را بررسی کرد. در ادامه این ویژگی ها را آورده ایم.

1. وضوح تصویر یا LPI

وضوح تصویر، کیفیت تبلت یا صفحه قلم نوری را نشان می دهد. مقدار LPI به این معنی است که چه تعداد خط یا نقطه در یک اینچ از تبلت قلم نوری وجود دارد. هر چه میزان LPI بیشتر باشد، کیفیت کار در نمایشگر بیشتر خواهد بود.

در واقع هر چه تعداد خط یا نقطه در یک اینچ از صفحه قلم بیشتر شود، تراکم خطوط در یک اینچ بیشتر بوده و خطوط با کیفیت بیشتری ترسیم می شود.

بهترین قلم نوری برای طراحی های گرافیکی قلمی است که LPI آن 5080 یا بیشتر باشد.

2. سرعت انتقال اطلاعات یا نرخ پاسخگویی (RPS)

یکی از ویژگی های مهم در قلم های نوری، RPS یا حداکثر سرعت انتقال اطلاعات است. زمانی که قلم را روی صفحه می کشید، اطلاعات زیادی باید به لپ تاپ یا کامپیوتر منتقل شود. هر چه زمان انتقال این اطلاعات کمتر باشد، استفاده از قلم برای هر کاری راحت تر خواهد بود.

اگر قلم در زمان انتقال اطلاعات تاخیر داشته باشد، ممکن است خطی که روی مانیتور شما نمایان می شود، چند صدم ثانیه بعد از کشیدن خط روی صفحه تبلت قلم باشد. این موضوع می تواند چه برای تدریس آنلاین و چه کارهای گرافیکی آزاردهنده شود.

در قلم های نوری حرفه ای RPS معمولا بالای 200 است. هر چه نرخ پاسخگویی بالاتر باشد، به معنای تاخیر کمتر قلم در انتقال اطلاعات است.

3. حساسیت به فشار یا Level

قلمی که سطح لول بالایی دارد، به فشار قلم روی صفحه تبلتی حساس بوده و می تواند خطوطی با ضخامت ها و تونالیته های رنگی متفاوت ایجاد کند. این ویژگی به خصوص برای افرادی که به دنبال نقاشی دیجیتالی با قلم نوری هستند، اهمیت دارد.

اگر در زمینه نقاشی دیجیتالی فعالیت می کنید، حتما به حساسیت به فشار قلم توجه بیشتری داشته باشید. هر چه این عدد بالاتر باشد، کیفیت کار نهایی شما بهتر خواهد بود. معمولا قلم های نوری با سطح لول 8192 به بالا برای کارهای طراحی و نقاشی مناسب تر هستند.

اگر برای تدریس آنلاین از قلم ها ی نوری استفاده می کنید، سطح لول بالای 8000 مناسب خواهد بود.

4. سازگاری قلم نوری و دیگر ویژگی ها

اگر به دنبال بهترین قلم نوری برای تدریس هستید، باید به سازگاری قلم نوری با سیستم عامل های مختلف توجه داشته باشید. اکثر قلم های نوری با ویندوز و مک سازگار هستند؛ با این حال در بین انواع این گجت ها ، قلم ها یی سازگار با اندروید هم طراحی شده اند که می توانید آنها را برای کار به گوشی موبایل خود متصل کنید. پس این موضوع را در زمان خرید قلم نوری در نظر داشته باشید.

علاوه بر این ویژگی هایی مثل کلیدهای میانبر قلم، ابعاد و محدوده عملکردی قلم نیز از ویژگی ها ی مهم برای خرید این گجت هستند. کلیدهای میانبر را می توان شخصی سازی کرد و با سرعت بیشتری به کارها پرداخت.

ابعاد قلم اگر خیلی کوچک باشد می تواند روی کارایی قلم برای طراحی و نقاشی تاثیر منفی بگذارد؛ اما برای تدریس اهمیت زیادی ندارد.

در نهایت حواستان به صفحه قلم و محدوده عملکردی آن باشد. با صفحاتی که خیلی کوچک طراحی شده اند، نمی توان به راحتی کار کرد؛ هر چند که قیمت آنها خیلی پایین است.

مشخصات کیبورد سیم دار JERTECH

بهترین قلم نوری های بازار

حالا که با ویژگی های بهترین قلم نوری آشنا شدیم، چند نمونه از پرفروش ترین قلم های نوری مناسب کارایی های مختلف را معرفی می کنیم تا خرید راحت تری داشته باشید. از بین برند های موجود در بازار، سه برند وکام، ایکس پی پن و هویون قلم های نوری با کیفیتی را عرضه کرده اند.

بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ min
بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ در پنل ایویز موجود است.

قلم نوری وکام Wacom Cintiq 22

برند وکام یکی از قدیمی ترین برندهای قلم نوری موجود در بازار است که محصولات آن به نسبت برندهای دیگر معمولا قیمت بیشتری دارند. بسیاری از طراحان و نقاشان دیجیتال استفاده از محصولات این برند را توصیه می کنند؛ چرا که قلم های آن دقت بالایی داشته و نسبت به فشار حساسیت دقیقی دارد.

در حال حاضر این مدل بهترین قلم نوری دنیا محسوب می شود که از لحاظ ویژگی ها و عملکردهای سخت افزاری فوق العاده است. این قلم در دسته قلم های نوری با مانیتور بوده و یک صفحه نمایش بزرگ و با کیفیت بالا دارد. این قلم در حال حاضر بهترین گزینه برای طراحان گرافیک و نقاشان دیجیتالی است.

برند وکام هم انواع قلم نوری بدون نمایشگر و مانیتورهای طراحی تخصصی را تولید می کند. از بین مدل های بدون نمایشگر و با کیفیت می توانیم به مدل Intuos CTL-4100 اشاره کنیم.

بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ از برند وکام مدل های دارای نمایشگر هستند که بسیاری آنها را با نام سینتیک هم می شناسند. مانیتورهای طراحی سینتیک در ابعاد مختلف و با کیفیت تصویر متفاوت عرضه می شوند که می توانید با توجه به بودجه خود یکی از آنها را خریداری کنید.

قلم نوری ایکس پی پن XP-Pen Artist 15.6

اگر در زمینه طراحی و نقاشی به دنبال یک قلم نوری با مانیتور و باکیفیت اما با قیمت مناسب هستید، این مدل بهترین انتخاب است. XP Pen توانسته با سابقه حضور خود در بازار، کیفیت محصولاتش را ثابت کند. این مدل یک نمایشگر 15.6 اینچی داشته و با داشتن حساسیت و نرخ پاسخگویی بالا، می تواند یک انتخاب مقرون به صرفه عالی برای نقاشی و طراحی باشد.

XP-Pen انواع قلم نوری بدون نمایشگر و دارای نمایشگر را تولید می کند و معمولا با هر بودجه ای می توانید یک قلم نوری باکیفیت از این برند را تهیه کنید. از بین انواع قلم نوری بدون نمایشگر دو مدل Deco 01 V2 و Star G960S پرطرفدارتر هستند.

برای انتخاب بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ از بین انواع مانیتوردار، می توان به مانیتور طراحی XP-Pen Artist 12 Pro اشاره کرد. این مانیتورهای طراحی را تا ابعاد 24 اینچ می توانید تهیه کنید.

قلم نوری هویون Huion H430P

برند هوئیون یا هویون نیز از برندهای جدیدی است که به تازگی انواع قلم نوری بدون نمایشگر و مانیتورهای طراحی خود را روانه بازار کرده است. این برند به نسبت دو برند دیگر سابقه کمتری دارد، با این حال کیفیت قلم های نوری آن قابل قبول بوده و قیمت آنها نیز معمولا پایین تر است.

اگر به دنبال بهترین قلم نوری با قیمت ارزان می گردید، قلم های نوری هوئیون را انتخاب کنید. این مدل قلم نوری بدون نمایشگر بوده و برای افرادی که در زمینه طراحی تازه کار هستند و افرادی که می خواهند برای تدریس از قلم استفاده کنند، انتخاب خوبی است. حساسیت این قلم بالاست و نرخ پاسخگویی مناسبی دارد.

این قلم نوری را یکی از بهترین انتخاب ها برای اساتید دانشگاه و افراد تازه کار در زمینه کارهای گرافیکی می توان معرفی کرد.

برای خرید عمده بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ از برندهای مختلف می توانید از طریق پنل فروشگاهی ایویز اقدام به خرید آنها کنید. در ایویز انواع بهترین قلم نوری برای طراحی دیجیتال را فراهم کرده ایم تا با خرید آنها جزو منتخب ترین عرضه کنندگان انواع قلم نوری باشید.

قلم نوری ایکس پی پن XP Pen Star G640

اگر در میان قلم های نوری به دنبال یک گزینه ارزان قیمت هستید که کارتان را راه بیندازد، این مدل بهترین انتخاب خواهد بود. میزان حساسیت این قلم بدون مانیتور قابل قبول بوده و دقت بالایی دارد. از طرف دیگر با انواع سیستم عامل ها، به جز اندروید سازگار بوده و می تواند برای تدریس آنلاین بهترین گزینه محسوب شود.

بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ
معمولا بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ انواع نمایشگر دار آنها هستند

چند نکته مهم برای خرید بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ

وقتی از قلم نوری مناسب برای برنامه های طراحی صحبت می کنیم، برخی ویژگی های قلم اهمیت بیشتری پیدا می کنند. مثلا برای فردی که می خواهد از قلم نوری به عنوان موس استفاده کرده یا برای آموزش آنلاین از آن بهره ببرد، حساسیت به فشار در قلم نوری اهمیت زیادی ندارد. اما وقتی پای طراحی وسط باشد، هرچه حساسیت و هوشمندی قلم نوری به فشار وارد شده بیشتر باشد، دقت کار نهایی هم بیشتر می شود.

اگر به دنبال بهترین قلم نوری برای طراحی دیجیتال و نرم افزارهای مختلف طراحی و معماری هستید، نکات زیر را پیش از خرید در نظر بگیرید.

برای چه کاری قلم نوری می خرید؟!

اول از همه مشخص کنید که هدف شما از خرید قلم نوری چیست. آیا می خواهید نقاشی دیجیتالی و کارهایی که دقت زیادی می طلبد را دنبال کنید؟! با توجه به هدفی که از خرید قلم نوری دارید می توانید از بین انواع قلم نوری بدون نمایشگر و دارای نمایشگر، انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید.

معمولا بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ انواع نمایشگر دار آنها هستند که با نام مانیتورهای طراحی هم شناخته می شوند.

ابعاد قلم نوری چقدر باشد؟!

یکی از تفاوت های مهم در بین انواع قلم نوری، اندازه صفحه نمایشگر یا تبلت آنهاست. ابعاد این تبلت ها به صورت اینچ اندازه گیری شده و می تواند از 10 اینچ تا 22 اینچ و بالاتر باشد.

زمانی که فضای کاری قلم کوچک باشد ممکن است برای بالا بردن دقت در طراحی مجبور به جابجا کردن صفحه خود در فتوشاپ باشید؛ اما در قلم های نوری با فضای کاری بزرگ تر که معمولا انواع مانیتور طراحی این ابعاد را دارند، می توانید راحت تر فضای کاری خود را کنترل کرده و استفاده بهتری از قلم نوری داشته باشید.

اما از طرف دیگر باید حواستان به حمل و نقل قلم نوری هم باشد. هر چه ابعاد قلم بیشتر باشد، حمل و نقل آن دشوارتر بوده و باید فضای بیشتری را برای کار کردن با آنها در نظر داشته باشید.

panel.eways.ir بهترین کنسول بازی ۲۰۲۲هزینه و نظر خریداران قبلی را بررسی کنید

برای انتخاب بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ به جز بررسی ویژگی های قلم، دو معیار مهم، هزینه و نظر خریداران قبلی است. می توانید نظر خریداران را در پلتفرم های مختلف جستجو کنید تا متوجه نقاط ضعف و نقاط قوت مدل های مختلف قلم های نوری شوید.

از آنجایی که برندهای قلم نوری موجود در بازار کم نیستند، پرس و جو از خریداران قبلی باعث می شود بودجه مناسبی را برای محصول درست تری کنار گذاشته و از خرید خود راضی باشید.

خرید قلم نوری از پنل فروشگاهی ایویز

اگر به دنبال بهترین قلم نوری برای طراحان گرافیک یا اساتید هستید، ما در ایویز تنوع کاملی از قلم های نوری را برای شما فراهم کرده ایم. می توانید مشخصات قلم ها را در صفحه مخصوص به آنها بررسی کرده و بهترین قلم های نوری را در فروشگاه خود عرضه کنید. ایویز کنار شماست تا بهترین عرضه کننده لوازم جانبی رایانه و موبایل باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید