اولین شبیه سازی مجازی پهنای باند 5G 

0
297
پهنای باند 5G-
اولین شبیه سازی مجازی پهنای باند 5G 

موبایل اولین شبیه سازی مجازی پهنای باند 5G

اگر تا به حال ذره ای شک درباره پهنای باند 5G تلفن همراه برای رفع نیازهای در حال توسعه کارگران و مصرف کنندگان وجود داشت، مشکلات ناشی از کویید 19 تا حد زیادی اهمیت وجود این مورد را نمایان ساخت. واضح است که اینترنت سریع و قابل اعتماد یک حلقه نجات در بین صنایع است. نه تنها برای بقای تجارت بسیار مهم است، بلکه همچنین کلید پیشرفت و نوآوری است. امروزه ما شاهد چگونگی تغییرات در انجام فعالیت ها و تعاملات هستیم. صرافی هایی که پیش از همه گیری ویروس کرونا به صورت حضوری فعالیت می نمودند اکنون به صورت آنلاین هم فعالیت می کنند و یا قرار ملاقات با پزشک به صورت آنلاین تغییر نموده است.

اتصال امن یکی از نیازهای افراد برای ادامه کار و زندگی است و برای سازمان هایی که هدف آنها حفظ تداوم تجارت و در عین حال اطمینان از ایمنی کارکنان است، عدم حضور در فضای اداری شرکت ها به اینترنت پرسرعت و مناسب نیاز دارد. چرا که به این صورت کارمندان می توانند از هرکجا به صورت یکپارچه فعالیت نمایند. مطمئناً پهنای باند بالا می تواند در هنگام مواجهه با چالش های Covid-19، کارایی بیشتری را حفظ نماید. هم چنین این امر نوید نوآوری های بلند مدت است و به طور بالقوه نحوه خرید محصولات، کار، آموزش را متحول می نماید.

اتصال تلفن همراه به عنوان یک خط زندگی تجاری

بررسی چگونگی بهره مندی تجارت ها از پهنای باند 5G با سرعت بالا و تاخیر کم در طول همه گیری ممکن است اشاره به توانایی نوآوری های طولانی مدت داشته باشد. در سال 2017 ، گالوپ گزارش داد که 43٪ از کارکنان ایالات متحده گاها به صورت دورکاری فعالیت می نمودند. امسال Covid-19 برخی از شرکت ها را به سمت هدایت کرد.

ممکن است اختلال و عدم هماهنگی بین کارکنان هنگام دور کاری، مدیران را در این تصمیم مردد کند. اما اتصال اینترنتی و حضور مجازی می تواند نقش برجسته ای در فعالیت های تجاری ایفا کند. با وجود اینکه افراد بیشتری مشغول کار و یادگیری از خانه هستند، محدودیت های پهنای باند کابل از طریق WiFi مهم تر و وجود آن ضروری تر جلوه می کند.

وقتی تعداد زیادی از کاربران برای پهنای باند محدود تلاش می کنند، حتی فیبر فوق العاده سریع نیز کم می آورد. این جایی است که دسترسی بی سیم ثابت 5G (FWA) می تواند تغییر دهنده بازی باشد. معیارهای عملکرد کابل و DSL، به ویژه مناطق روستایی، را به چالش بکشد.

نظرسنجی اخیر توسط نوکیا نشان داد که رقابت FWA با دسترسی کابلی، جذاب ترین مورد استفاده برای پهنای باند 5G پرسرعت است. اگرچه اساسا این یک فناوری تلفن همراه است اما 5G در نهایت می تواند سرعت داده قابل مقایسه و تأخیر کم در مقایسه با پهنای باند ثابت و با ظرفیتی را فراهم کند که با توجه به نیازها به راحتی درجه بندی شود. سرعت پهنای باند 5G با امکان استفاده بهینه و مدیریت استفاده داده از طریق کامپیوتر و یا لپ تاپ وجود دارد.

حال دیگر فاصله کاربر اهمیتی ندارد تأخیر پایین تر به این معناست که تماس های ویدیویی همکاران واضح تر و آسان تر، بدون مکالمه مکث و یا فریز شدن اتفاق می افتد. توجه به این نکته مهم است که مشاغلی که به دنبال شراکت شرکت مخابراتی تلفن همراه هستند باید پهنای باند موجود خود را در نظر بگیرند. ترکیب پوشش باند کم و میانه باند با قابلیت سرعت بالا باند بلند mmWave. در دسترس بودن پهنای باند بالا می تواند ظرفیت کافی را تضمین کرده و همچنین باعث بهبود پوشش در مناطق صعب العبور شود.

باز کردن قفل دنیای مجازی تجارت

پهنای باند موبایل پیشرفته (eMBB) با پشتیبانی از پهنای باند 5G می تواند کارکرد از راه دور را با استفاده از واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) سریع تر و دقیق تر نماید. واقعیت ترکیبی به طرحی برای ادامه کار در طی Covid-19 اشاره دارد و در عین حال نویدبخش صنایع گسترده تری است. در سال 2019، گارتنر مورد استفاده “چند تجربه” از AR و VR را به عنوان دومین گزینه در لیست روندهای برتر فناوری 2020 ذکر کرد.

برای کسب و کارهایی که به تماس های کنفرانس ویدیویی متکی هستند، به عنوان مثال، AR و VR دارای 5G می تواند کیفیت ملاقات، همکاری و تجربه را بسیار بهبود بخشد، در عوض باعث افزایش بهره وری و ارتباطات بین تیمی می شود. آموزش مجازی پیشرفته که سناریوها یا پروژه های دنیای واقعی را از نزدیک منعکس می کند، می تواند مهارت کارکنان را در خانه آسان تر کند.

پهنای باند 5G
اینترنت پر سرعت 5G

جان ساو ، معاون اجرایی فن آوری های پیشرفته و نوظهور در تی موبایل می گوید”با پیش بینی این امر که ویدیو 76٪ از ترافیک تلفن همراه در سال 2025 در سطح جهانی، از ظرفیت پهنای باند 5G را به خود اختصاص می دهد ما باید فراتر از جریان های ویدیویی نرم و با کیفیت بالاتر بیاندیشیم. به عنوان مثال، برنامه های جدیدی مانند تصاویر هولوگرافی با استفاده از پردازش فضایی حجمی در حال حاضر در دست توسعه است و این حوزه جدید و جالبی است که ما در حال بررسی آن با Omnivor، پیشگام این فضا هستیم.

“برای شرکتی که در حال حاضر فرآیندهای فروشگاهی را با تجربیات آنلاین فراگیر جایگزین می کنند ، تجربیات مشتری می توانند با استفاده از اینترنت 5G هیجان انگیزتر شوند، این امر امکان تجربه و تعامل بیشتر را برای مشتریان در دستگاه هایشان فراهم می کند. به عنوان مثال، یک تجارت مبلمان را تصور کنید که به مشتریان اجازه می دهد تصاویر دقیق از یک کاناپه را مشاهده کرده و قبل از خرید، کالای مورد نظر را در فضای زندگی خود قرار داده و آزمایش کنند. eMBB مجهز به 5G می تواند تجربه هایی از این دست را به طور فزاینده ای برای کاربران تلفن همراه فراهم اورد.

بهبود یادگیری از راه دور با دسترسی عادلانه تر

تحصیلات فضای دیگری است که به طور گسترده ای به اینترنت پرسرعت مخصوصا پهنای باند 5G نیاز دارد. امروزه، در مورد تطبیق دروس با یک مدل آموزش از راه دور، مربیان همچنان با چالش های قابل توجهی روبرو می شوند. پویایی بی سابقه دانش آموزان در کلاس های آنلاین، آموزش می بیننند و از طریق ویدئو با معلمان و همسالان تعامل می کنند.

درست همانطور که کار از راه دور باعث تغییر مشاغل می شود ، آموزش از راه دور نیز فضای آموزش را دگرگون می کند. با eMBB ، دانش آموزان می توانند برای پشتیبانی از یک تجربه یادگیری قوی تر، چه در دستگاه تلفن همراه و چه در رایانه خانگی، به دسترسی سریع به اتصال متکی باشند. اتصال تلفن همراه eMBB به ویژه برای دانشجویان کم درآمد که دسترسی باند پهن خانگی ناکافی دارند یا فاقد دسترسی هستند، بسیار مهم است. ابتکارات خاصی مانند T-Mobile’s Project 10Million در حال حاضر برای ایجاد اتصال تلفن همراه برای صدها هزار دانش آموز کار می کند، بخشی از تلاش گسترده تر برای رفع شکاف دیجیتالی و رفع موانع آموزش است.

ساده سازی بهداشت و درمان ، شروع از خانه

خدمات گسترده بهداشت از راه دور مانند مشاوره های ویدیویی از راه دور با پزشکان نیز چشم انداز ما را برای آینده شکل می دهد. پهنای باند سریعتر تلفن همراه به معنی فیلم های روان بدون تأخیر در انتقال یا قطعی و ارتباط طبیعی تر بین ارائه دهنده و بیمار است.همانطور که در گزارش مک کینزی بررسی شده است قطعا پس از سرگیری ملاقات های حضوری برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که روند سلامت از راه دور ادامه یابد. در ترکیب با سایر پیشرفت های پزشکی که به اتصال سریع مانند روش های تقویت شده AR و راه حل های ساده تر مانند مانیتورهای پوشیدنی نیاز دارند ، راه حل های سلامتی مجهز به 5G می توانند نتایج بهتری را در بیمار ارائه دهند در حالی که هم کارآیی و هم مقرون به صرفه بودن ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را بهبود می بخشند.

حفظ امنیت عمومی

در دوره Covid-19، ایمنی عمومی یک امر ضروری است و بازگشایی مکان های عمومی با خیال راحت نیاز به تمیزکاری و ضد عفونی سطوح دارد. 5G یک راه حل جدید برای این چالش ارائه داده است. از میان شش استارت آپ 5G متمرکز برای برنامه شتاب دهنده T-Mobile، زندگی Unmanned، شرکتی است که اولین پلت فرم 5G Autonomy-as-a-Service را در جهان توسعه داده است، قادر به استقرار دسته ای از روبات های مستقل مانند هواپیماهای بدون سرنشین و AMR برای پشتیبانی از بهداشت و امنیت عمومی، مانند پاشش ضد عفونی کننده در مراکز شهر برای ضد عفونی شبانه است.

با این حال، این سیستم عامل می تواند به شهرها از راه های دیگری (به عنوان مثال تأمین انرژی اولین جستجوگر و نجات پهنای باند 5G و هواپیمای بدون سرنشین مستقل در جهان برای شهر وین) و همچنین پردیس های صنعتی (مانند تأمین خودکار با قابلیت 5G) فرآیند قطعات خودرو در کارخانه بزرگ خودروساز در بارسلونا) خدمات دهد.

حرکت به جلو با سرعت بیشتر

برخی از موارد استفاده با پهنای باند 5G می تواند تفریحی و همچنین کاربردی باشد ، دریچه جدیدی از برنامه های مینی نمایش اول شخص در زمان واقعی و تقویت کننده تعامل را باز می کند. علاوه بر این، ORBI مجموعه ای از دوربین های متصل را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد که به لطف نرم افزار ویرایش در زمان واقعی با استفاده از هوش مصنوعی ، می تواند به صورت همزمان کار کند تا نمایش های یک نفره با کیفیت بالا و بدون نیاز به یک گروه تولیدی را امکان پذیر کند. این توانایی جدید که از 5G پشتیبانی می کند در شرایطی به وجود می آید که بسیاری در جای خود قرار گرفته و مشتاق حضور رسانه ای است.

جان ساو همچنین تأکید می کند که پهنای باند 5G می تواند به سایر صنایع در دستیابی به نوآوری های پیشرفته در دنیای پس ازکویید کمک کند.

ساو گفت: “در حالی که مرحله بعدی 5G را با نام” 5G مستقل ” توسعه می دهیم، زیرا مستقل از زیرساخت های موجود 4G است، ما شاهد برنامه های مهم و مأموریت دارنده اتصال با تاخیر بالا و تأخیر کم مانند اتوماسیون صنعتی خواهیم بود. اما تأثیر 5G نه تنها از نظر ارزش اقتصادی بلکه از طریق مزایای اجتماعی آن نیز قضاوت خواهد شد.زمانی که به موارد استفاده 4G که پیش از این به سختی برایمان قابل تصور بود نگاه می کنیم آشکار می شود که 5G نیز موارد استفاده را که هنوز تصور نکرده ایم فراهم می کند. شبکه 5G مستقل T-Mobile اینجا است و بزرگترین شبکه 5G آمریکا را 30 درصد گسترش می دهد و بیش از 250 میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

 

 “در مورد نسخه محدود Black Unity اپل واچ سری 6 بیشتر بدانید! “

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید