بهترین پرینترهای خانگی

0
574
بهترین پرینترهای سال 2021
وجود پرینترها در خانه به اندازه وجودشان در دفاتر کاری، مهم و کارآمد است.

بهترین پرینترهای خانگی کدامند؟

به نظر می آید ایده “آینده بدون کاغذ” ادارات تنها برای داستان های علمی تخیلی متصور است پس پرینترها فعلا ماندگار هستند و در این مقاله می خواهیم شما را با بهترین پرینترهای خانگی آشنا کنیم پس با تیم ایویز همراه باشید. وجود پرینترها در منازل به اندازه وجودشان در دفاتر مهم است. مهم نیست بخواهید دفتر کار خود را تجهیز کنید یا اینکه کودکانتان قصد آموزش از راه دور را داشته باشند یا اینکه کاغذ بازی های معمول خودتان باشد، همیشه به پرینت ها نیاز خواهید داشت. نیاز نیست بگوییم که بهترین پرینتر دستگاهی است که نیازهای شما را با قیمت مناسب برآورده سازد.

سوال اینجا است که واقعاً به چه نوع پرینتری نیاز دارید؟ مدل های چند کاره که برای چاپ، کپی و اسکن مورد استفاده قرار می گیرند، برای یک دفتر کار خانگی یا دفتر کار نیروی انسانی کاملا مناسب است. شاید یک پرینتر لیزری تک رنگ ارزان قیمت را برای چاپ سریع و بی دردسر ترجیح دهید. اگر هم عکاس باشید که قطعا پرینترهای عکس را باید مد نظر داشته باشید. لب کلام؟

طیف گسترده از پرینترها با عملکردهای متفاوت وجود دارد. علاوه بر ویژگی هایی مانند سرعت چاپ و چاپ دورو (هیچ چیز به راحتی چاپ در هر دو طرف صفحه نیست)، شاید بخواهید با یک پرینتر با صرف جوهر کاملا اقتصادی یا یک مدل کوچک وایرلس که بتوانید عکس های گوشی خود را چاپ کنید کار کنید. بدون توجه به نیاز های خاص، ما بهترین پرینترهای خانگی را که می توانید امروز برای هر دسته ای که ممکن است احتیاج باشد، گردآوری کرده ایم. تقریباً در اینجا هر چیزی که نیازهای چاپی شما را برآورده کند، وجود دارد.

  1. بهترین پرینتر به طور کلی: Epson Workforce Pro WF-7820
  2. بهترین پرینتر اقتصادی با حجم بالا: Epson EcoTank ET-3760
  3. بهترین پرینتر عکس: Canon PIXMA TS6220
  4. بهترین پرینتر جوهر افشان زیر 200 دلار: Canon TR8620
  5. بهترین پرینتر جوهر افشان بدون دردسر: HP Envy 6055
  6. بهترین پرینتر لیزری تک رنگ: پرینتر لیزری HP Neverstop 1001nw
  7. بهترین پرینتر دفتر کار خانگی: Brother MFC-J995DW
  8. بهترین پرینتر لیزری رنگی: HP Color Laserjet Pro M255dw
  9. بهترین پرینتر عکس تلفن هوشمند: Canon Selphy CP1300

1. بهترین پرینتر به طور کلی
Epson Workforce Pro WF-7820

بهترین پرینتر به طور کلی Epson Workforce Pro WF-7820 Wireless All-in-One Printer
دستگاهی چندکاره که قابلیت وایرلس دارد

پرینتر خانگی ایده آل باید شامل تمام امکانات مانند قابلیت چاپ، اسکن، کپی و نمابر (در صورت نیاز) باشد. پرینتر جوهر افشان Epson Workforce Pro WF-7820 دستگاهی چند کاره است که به صورت وایرلس کار می کند. چاپ دورو این دستگاه امکان چاپ خودکار دورو برروی کل صفحه را داراست. اما این پرینتر می تواند درخواست چاپ های غیرمعمول را نیز پاسخ دهد. این دستگاه می تواند پروژه هایی با فرمت عریض تا 13*19 اینچ را چاپ کند که به طور مثال برای چاپ های غیر معمول پروژه های مدرسه یا کارهایی که صبح باید به دفتر ببرید کارامد است. آیا واقعا به چاپ با فرمت عریض نیاز دارید؟ احتمالا نه! قیمت این دستگاه واقعا مناسب است.

این پرینتر همچنین دارای یک تغذیه کننده کاغذ 50 برگ اتوماتیک (ADF) و ظرفیت کاغذ 250 صفحه در داخل است. WF-7820 پرینتر خیلی سریعی نیست، با سرعت چاپ 25 صفحه در دقیقه در دسته عملکرد مناسب جای می گیرد. کار با پرینتر بسیار ساده است. WF-7820یک صفحه نمایش بزرگ لمسی LCD 4.3 اینچی برای تنظیم کارهای چاپ، تنظیم گزینه های پرینتر و انجام تعمیرات معمول دارد. از طریق تلفن خود به پرینتر وصل شوید و با استفاده از برنامه تلفن همراه Epson’s آن را کنترل کنید و برای دستورات صوتی با الکسا سازگار است.

2. بهترین پرینتر اقتصادی با حجم بالا
Epson EcoTank ET-3760 All-in-One Supertank Printer

بهترین پرینتر اقتصادی با حجم بالا Epson EcoTank ET-3760 All-in-One Supertank Printer
آخرین نسل فناوری پرینتر خانگی بدون کارتریج

مخازن قابل شارژ با هزینه مناسب جالبترین پیشرفت در فناوری پرینترهای دهه اخیر است. اپسون پیشگام سیستم پرینت بدون کارتریج بود و در EcoTank ET-3760 آخرین نسل فناوری را به نمایش می گذارد و خود را در بین بهترین پرینترهای خانگی در سال 2021 قرار داده است. صرفه جویی در هزینه های این پرینتر ها واقعا قابل توجه است. چاپ یک صفحه تک رنگ 1سنت هزینه دارد که در برابر 20 سنت پرینترهای جوهر افشان معمولی واقعا قابل توجه است. مخازن جوهر نسخه های قدیمی تر این دستگاه در پشت آن قرار می گرفتند اما در پرینتر های امروزه EcoTank در جلوی چایگر قرار گرفته است. البته نیازی هم به نگرانی ندارد چرا که با فرض اینکه ماهیانه 200 صفحه چاپ داشته باشید یک مخزن حدودا 2 سال برای شما دوام می آورد (7500 صفحه تک رو) این دستگاه شامل ویژگی ها مانند چاپ وایرلس، چاپ با صدا، چاپ مستقیم از تلفن هوشمند، کپی، اسکن، چاپ خودکار دو طرفه و چاپ مستقیم کارت SD است.

3. بهترین پرینتر عکس
Canon PIXMA TS6220 All In one Wireless Photo Printer

بهترین پرینتر عکس Canon PIXMA TS6220 All In one Wireless Photo Printer
بهترین پرینتر عکس Canon PIXMA TS6220 All In one Wireless Photo Printer قابلیت اسکن و کپی به همراه چاپ عکس های با کیفیت

می توانید هزینه کمی راصرف یک پرینتر عکس نمایید اما اگر یک عکاس حرفه ای نیستید نیازی نیست هرچه دارید را صرف خرید پرینتر نمایید. تعداد زیاد پرینتر جوهر افشان مقرون به صرفه در بازار وجود دارد که برای کارهای چاپی منزل فوق العاده عمل می نمایند. Canon TS5320 یک گزینه عالی است. نه تنها دارای سیستم 5 جوهره برای ایجاد سایه بهتر و رنگ های تیره در عکس هاست بلکه دارای یک سینی در عقب برای نگهداری حداقل 20 برگ کاغذ عکس است. این دستگاه چند کاره است می تواند اسکن و کپی نماید. اگر انتظار چاپ و اسکن با حجم بالا دارید این پرینتر گزینه مورد نظر شما نیست اما اگر تمرکز شما بر روی چاپ عکس های با کیفیت است TS5320 قطعا چیزی است که به ان نیاز دارید.

می توانید پرینتر را از طریق صفحه نمایش لمسی 4.3 اینچی رنگی، برنامه تلفن همراه Canon یا Alexa کنترل کنید. پرینتر از Air Print پشتیبانی می کند، اما دارای اسلات SD یا پورت USB برای چاپ مستقیم از درایو نیست.

4. بهترین پرینتر جوهر افشان زیر 200 دلار
پرینترچند کاره Canon TR8620

بهترین پرینتر جوهر افشان زیر 200 دلار Canon TR8620
بهترین پرینتر جوهر افشان زیر 200 دلار Canon TR8620

Canon TR8620 با کلماتی مانند اینکه چقد کار می کند یا چقدر خوب کار می کند در رده پرینتر های زیر 200 دلار و در بین بهترین پرینترهای خانگی در سال 2021 شناخته می شود. به عنوان یک پرینتر چند کاره، شامل یک منبع تغذیه اسناد 20 برگه است که در پرینترهای گران قیمت تر معمول است، اما این پرینتر به عنوان یک جایزه خوب محسوب می شود. در این پرینتر صفحه لمسی رنگی بزرگ برای کنترل عملکرد وجود دارد، به علاوه یک برنامه تلفن همراه عالی و امکان دسترسی به Apple Air Print، Amazon Alexa و Google Assistant برای این پرینتر وجود دارد. کیفیت چاپ به لطف یک سیستم 5 مرکب با دو سطح رنگ مشکی عالی است که سایه های غنی و رنگ های تیره پر از جزئیات را ارائه می دهد.

5. بهترین پرینتر جوهر افشان بدون دردسر
پرینتر چند کاره HP Envy 6055

بهترین پرینتر جوهر افشان بدون دردسر HP Envy 6055
بهترین پرینتر جوهر افشان بدون دردسر HP Envy 6055

هیچ چیز بدتر از این نیست در میان چاپ، جوهر پرینتر شما تمام شود یا اینکه اتصال دستگاه قطع شود و کار شما نیمه کاره بماند. پرینتر چند کاره HP Envy 6055 این دو مشکل رایج پرینترها را دور زده است. Wi-Fi دو بانده “خود ترمیم کننده” آن می تواند از مشکلات اتصال معمول را رفع نماید و از طریق شبکه باند 2.4 یا 5 گیگاهرتز متصل شود (بسیاری از پرینترها فقط می توانند به باند کندتر Wi-Fi 2.4 گیگاهرتز متصل شوند). اگر از برنامه Instant Ink HP استفاده کنید، این مارک بر اساس تعداد صفحاتی که چاپ می کنید، هر ماه با قیمتی کمتر از 99.2 دلار به صورت خودکار کارتریج های جایگزین جوهر را برای شما ارسال می کند. Envy 6055 همچنین یک پرینتر عکس دارای قابلیت چاپ تصاویر بدون حاشیه است. همچنین می تواند کپی و اسکن کند، اسناد را مستقیماً به Google Drive یا Dropbox ارسال کند. در کل، این یک پرینتر بدون دردسر برای کسانی است که نمی خواهند درباره پرینتر خود فکر کنند.

6. بهترین پرینتر لیزری تک رنگ
HP Neverstop Laser Printer 1001nw

قیمت چاپگرهای خانگی
بهترین چاپگر خانگی | اداری

دستگاه های چند کاره برای افرادی که کاغذ بازی زیاد دارند بسیار مناسب است اما اگر به ندرت (یا هرگز) نیاز به اسکن یا کپی ندارید چه؟

در حقیقت، حتی ممکن است جوهر رنگی برای برخی از افراد کلا چیز اضافه ای باشد. پرینتر لیزری HP Neverstop 1001NW یک پرینتر لیزری تک رنگ برای افرادی است که نیاز چاپ بسیار کمی دارند. این پرینتر دارای Wi-Fi داخلی است و سرعت چاپ 21 پی پی ام (صفحه در دقیقه) آن به مراتب بهتر از بسیاری از پرینترهای جوهرافشان است. با وجود یک فوت پرینت که خیلی بزرگتر از یک ورق کاغذ 8.5X11 نیست، به سختی می توانید پرینتری را پیدا کنید که در چنین فضای کوچکی عملکرد بیشتری داشته باشد. بهترین قسمت؟

1001nw به جای شارژهای کارتریج تونر که صدها دلار هزینه دارند، از مخزن تونر قابل شارژ استفاده می کند که به شما امکان چاپ 2500 صفحه در هر بار شارژ مجدد می دهد (دستگاه باتونر 5000 صفحه ای تحویل می شود) و برای بسته بندی 2 بسته ای زیر 30 دلار هزینه دارد.

7. بهترین پرینتر دفتر خانگی
Brother MFC-J995DW INKvestmentTank Inkjet پرینتر چند کاره

معرفی بهترین چاپگرهای خانگی
معرفی بهترین چاپگرهای خانگی | پرینترهای رنگی خانگی

Brother به عنوان یک پرینتر با طول عمر جوهر و کیفیت بالا و هزینه بسیار کمی جایگاه مهمی را در میان بهترین پرینترهای خانگی در سال 2021 برای خود به دست اورده است. تعویض کارتریج همیشه پر هزینه ترین قسمت معادلات چاپ بوده و هیچ کس علاقه ای به تعویض کارتریج ندارد. اساسا در کارتریج های بزرگ جوهر به داخل مخزن اصلی ذخیره دستگاه منتقل می شود که به شما امکان چاپ حجم بالاتر و بدون وقفه را می دهد. به این صورت شما بدون مصرف کامل جوهر کارتریج را دور نخواهید انداخت. این یک پرینتر قابل شارژ به سبک supertank نیست، اما نزدیک است. در زمان خرید اولیه جوهر مصرف یک سال را در جعبه دریافت خواهید نمود. گزینه جوهر بسیار عالی است اما نباید برگزینه های چاپ غلبه نماید.

این پرینتر برای دفاتر خانگی مناسب است نه بیشتر. کیفیت چاپ بسیار عالی است، توسط یک سینی کاغذ 150 صفحه ای، چاپ دو رو و یک منبع تغذیه کاغذ 20 برگه پشتیبانی می شود. همه فعالیت ها را از طریق یک صفحه نمایش رنگ و یا برنامه موبایل می تواند کنترل کرد. می توانید از طریق وایرلس، USB، اترنت یا AirPrint مدارک خود را چاپ کنید.

8. بهترین پرینتر لیزری رنگی
HP Color Laserjet Pro M255dw Laser Printer

بهترین پرینتر خانگی
بهترین پرینترهای اداری | معرفی بهترین پرینترهای خانگی

پرینترهای جوهر افشان مزایای زیادی دارند. یعنی پتانسیل کیفیت تصویر بهتر در چاپ عکس پرینترهای لیزری رنگی کم صداتر و سریع تر هستند و برای اسناد متنی بهتر کار می کنند. اگر این همان چیزی است که بدنبال آن هستید، پرینتر لیزری HP M255dw یک انتخاب عالی است. امکان چاپ وایرلس، چاپ دو رو کامل، چاپ سریع و با کیفیت را با این دستگاه خواهید داشت. امکان چاپ 22 برگ در دقیقه را دارد بنابراین مخزن 250 برگه ان به این زودی ها تمام نمی شود. یک صفحه نمایش لمسی رنگی 2.7 اینچی برای مدیریت تنظیمات پرینتر شما وجود دارد، یا می توانید از برنامه تلفن همراه HP برای کنترل همه چیز از تلفن خود استفاده کنید.

9. بهترین پرینتر عکس تلفن هوشمند
Canon Selphy CP1300

بهترین پرینترهای اداری
معرفی بهترین پرینترهای خانگی

Canon SELPHY CP1300 به صورت سفارشی فقط و فقط برای یک چیز ساخته شده است و آن هم جهت ارائه چاپ عکس فوری و چاپ راحت از تلفن و سایر دستگاه های همراه است. با تهیه سایز کوچک این پرینتر و باتری امکان همراه داشتن آن در پروژه های عکاسی را خواهید داشت. می توانید مستقیما از طریق تلفن همراه یا تبلت خود مستقیما AirPrint داشته باشید یا دریوار USB یا کارت حافظه دوربین خود را به پرینتر وصل کنید. در حالی که SELPHY می تواند از طریق چاپ تصعید رنگ بر روی کاغذ Canon (با نمره حداکثر 100 سال)، چاپهای فوری و با کیفیت برای نگهداری در آلبوم را به شما ارائه دهد، همچنین می توانید چاپهای استاندارد 4×6 را با کاغذ برچسب عکس مربعی که به شما امکان چاپ برچسب های فوری را می دهد. این یک روش عالی برای چاپ فوری از تلفن یا دوربین و ورود به دنیای واقعی است.

بهترین پرینترهای اداری کدامند؟

یکی از لوازم ضروری در دفاتر اداری، چاپگرها یا پرینترها هستند. این دستگاه ها ممکن است در طول روز بارها و بارها مورد استفاده قرار بگیرند؛ به همین دلیل اگر کیفیت لازم را نداشته باشند، هر روز با کابوس یک چاپگر کند و اعصاب خردکن سرکار می روید! در این بخش می خواهیم بهترین پرینترهای اداری را به شما معرفی کنیم تا دیگر درگیر سرعت پایین و دردسرهای پرینترهای قدیمی دفتر کار خود نباشید.

نکات مهم برای خرید بهترین پرینترهای اداری

شاید فکر کنید بهترین نوع چاپگر همانی است که قیمت بالاتری دارد؛ اما کارایی این دستگاه ها کاملا متفاوت بوده و برای هر محیطی داشتن برخی ویژگی ها می توند نقطه قوت پرینتر باشد. مثلا اگر قیمت پرینترهای خانگی را با اداری مقایسه کنید، متوجه تفاوت محسوس آنها خواهید شد؛ در حالی که پرینتر اداری ممکن است حتی رنگی نباشد!

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال بهترین پرینترهای اداری هستید، فقط به دنبال گران قیمت ترین آنها نباشید و با توجه به نیازی که دارید تصمیم گیری کنید. نکات زیر به شما کمک می کنند خرید هوشمندانه تری داشته باشید.

بهترین پرینترهای اداری
بهترین پرینترهای اداری کدامند؟

1. نوع پرینتر

اول از همه باید با توجه به صنعتی که در آن فعالیت دارید بهترین پرینتر را انتخاب کنید. به عنوان مثال بسیاری از ادارات نیازی به پرینت رنگی ندارند و هزینه کردن برای خرید یک دستگاه چاپگر رنگی مثل به باد دادن پول و بودجه خریدتان است. در این شرایط به جای یک پرینتر رنگی می توانید پرینتر با کیفیت با چاپ سیاه سفید را انتخاب کنید.

در شرایط دیگر لازم است که تصاویر رنگی چاپ کنید و انتخابی جز این پرینترها ندارید.

به طور کلی برای خرید بهترین نوع چاپگر به این موضوع دقت کنید که می خواهید حجم چاپ بالایی را با سرعت و کیفیت بیشتر داشته باشید یا نمودارها و تصاویر رنگی را باید چاپ کنید.

برای چاپ تصاویر سیاه و سفید در حجم بالا انواع پرینتر لیزری تک رنگ انتخاب بهتری هستند؛ در حالی که برای بالا بودن کیفیت چاپ رنگ ها حتما باید از پرینترهای جوهرافشان استفاده کرد.

2. سرعت پرینتر اداری

یکی از فاکتورهای مهمی که می توان آن را در بهترین پرینترهای اداری هم دید، سرعت چاپ است. بالطبع در ادارت با توجه به حجم کاری که افراد دارند، سرعت کند پرینتر واقعا دردسرساز است. پس حتما در زمان خرید باید سرعت چاپ پرینترها را بررسی کنید.

سرعت در چاپگرها به صورت PPM نوشته می شود که به معنای تعداد صفحه چاپ شده در دقیقه است. هر چه این عدد بالاتر باشد، پرینتر هم سرعت بیشتری دارد. معمولا بهترین نوع پرینتر اداری سرعتی بین 10 تا 30 PPM خواهد داشت.

نکته مهم دیگر این که معمولا سرعت پرینترها را با چاپ برگه های سیاه و سفید می سنجند. بنابراین اگر قصد خرید پرینترهای جوهرافشان را دارید باید برای بررسی سرعت چاپگر تحقیقات بیشتری انجام دهید. به طور کلی سرعت پرینترهای لیزری نسبت به پرینترهای دیگر بالاتر است.

3. رزولوشن چاپگر اداری

رزولوشن یا وضوح چاپ یکی دیگر از ویژگی هایی است که برای داشتن بهترین پرینترهای اداری نباید آن را از قلم بیندازید. وضوح پرینترها با معیاری به نام DPI سنجیده می شود که هر چه بیشتر باشد، کیفیت و رزولوشن تصاویر چاپ شده هم بیشتر خواهد بود.

قیمت پرینترهای خانگی که وضوح 600 در 600 DPI دارند ارزان تر از پرینترهای اداری با وضوح بالاتر است. وضوح یا رزولوشن معیاری است که هم در چاپ برگه های سیاه و سفید متنی و هم تصاویر رنگی اهمیت زیادی دارد. پس تصور نکنید چون فقط قرار است اسناد متنی را چاپ کنید، رزولوشن اهمیتی ندارد.

بهتر است کمی بودجه بیشتری برای خرید بهترین نوع چاپگر اداری کنار بگذارید تا اسناد و تصاویر چاپی تان کیفیت لازم را داشته باشند.

کابل تبدیل HDMI به DVI چیست؟

4. نحوه کار پرینتر

برای یک محیط اداری باید نحوه کار پرینتر، پشتیبانی از سیستم عامل ها و نحوه اتصال به دستگاه های مختلف را نیز در نظر بگیرید. با توجه به فناوری های جدیدی که معرفی شده اند، بهترین پرینترهای اداری از اتصال هم زمان یا حتی بی سیم دستگاه های مختلف پشتیبانی می کنند.

هر چه فناوری های به کار رفته در پرینترها پیشرفته تر باشد، قیمت بیشتری هم خواهند داشت. مثلا اگر چاپگر امکان اتصال از طریق Ethernet یا WiFi را نداشته باشد، فقط یک دستگاه کامپیوتری می تواند به آن متصل شود که اتفاق جالبی در محیط های کاری مدرن نیست.

پشتیبانی از قابلیت وای فای به کارمندان در محیط کار اجازه می دهد به صورت مستقل از دستگاه های خود به پرینتر متصل شده و اسناد لازم را چاپ کنند.

5. پرینترهای چندکاره در مقابل چاپگر تک کاره

امروزه بهترین پرینترهای اداری آنهایی هستند که به جز امکان چاپ اسناد و تصاویر، قابلیت های دیگری را هم در اختیار شما قرار می دهند. دستگاه های چند کاره به جز پرینت معمولا امکان اسکن اسناد، فکس و کپی هم دارند که در محیط های کاری استفاده زیادی خواهد داشت.

پیشنهاد ما هم خرید پرینترهای چندکاره است تا علاوه بر چاپ بتوانید سایر نیازهای احتمالی در محیط های کاری را هم با یک دستگاه برطرف کنید. البته که برای خرید دستگاه های چند کاره باید بودجه ای بیشتر از قیمت پرینترهای خانگی و اداری ساده کنار بگذارید.

خرید بهترین نوع چاپگر خانگی و اداری

برای خرید بهترین پرینترهای اداری باید ویژگی های مختلف آنها را در زمان خرید بررسی کنید. برندهای مختلفی در بازار پرینترها وجود دارند که همگی سابقه درخشانی داشته اند؛ به عنوان مثال پرینترهای اچ پی، کانن یا brother همگی کیفیت بالایی دارند؛ اما با توجه به تنوعی که در محصولات این برندها دیده می شود باید در زمان خرید، خودتان ویژگی هایی که ذکر شد را بررسی کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید