آخرین به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید ?

0
272
به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید
آخرین به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید

در جدیدترین به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید به شما اجازه‌ داده می شود همه تب های اخیراً بسته شده را بازیابی کنید!

یکی از باگ‌ ها یا مشکلاتی که کاربران اندرویدی در گوگل کروم تجربه‌ می‌کنند، بسته شدن همزمان تمامی برگه‌های باز شده است که در جدیدترین به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید این مشکل دیده نخواهد شد. در چنین مواردی اگر تب‌های زیادی را باز کرده و در حال استفاده از آنها باشید، به دنبال راهی برای بازیابی‌شان هستید. در حال حاضر امکان بازیابی تمامی برگه‌ها به صورت یکجا، که در گوگل کروم دسکتاپ موجود است، در اندروید وجود ندارد. با این حال گوگل کروم اعلام کرده در حال آزمایش یک راه حل دائمی برای بازیابی برگه‌های مرورگر کروم اندروید است تا کاربران بتوانند به صورت یکجا تمامی تب‌ های بسته شده را در اختیار داشته باشند.

بازیابی یک برگه بسته شده در مرورگر با مراجعه به بخش تاریخچه آن کار آسانی است؛ اما زمانی که کاربران برای بازیابی تمامی برگه‌های خود تلاش‌ می‌کنند با مشکل مواجه‌ می‌شوند؛ چرا که هیچ راه حلی برای بازیابی برگه‌های بسته شده در مرورگر کروم اندروید تعبیه نشده است. در جدیدترین به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید به این مشکل کاربران توجه ویژه ای شده است. در استوری اخیر کروم یک کد آزمایشی دیده‌ می‌شود که از آن با نام Android Bulk Restore یا Android Tab Restore یاد کرده‌اند. این موضوع نشان‌ می‌دهد گوگل پیش‌ تر این ویژگی را به صورت آزمایشی برای اندروید عرضه کرده است.

طبق کدی که در Chromium Gerrit منتشر شده، کاربران‌ می‌توانند با فعال کردن ویژگی بازیابی، تمامی برگه‌های بسته شده خودشان را به صورت یکجا بازگردانی کنند. برای انجام این کار کافی است که به بخش Recent Tabs و سپس Recently Closed مراجعه کرد. این قابلیت باعث صرفه جویی در زمان کاربر‌ می‌شود و دیگر نیازی نیست برای یافتن برگه‌های بسته شده به بخش History مرورگر کروم مراجعه کرد.

زمان انتشار جدیدترین به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید

این ویژگی جدید احتمالا به زودی در ورژن Canary گوگل کروم برای اندروید در دسترس خواهد بود. البته هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه به روز رسانی گوگل کروم برای اندروید مشخص نشده است. اگر‌ می‌خواهید این ویژگی را آزمایش کنید‌ می‌توانید از پلی استور، ورژن Canary مرورگر کروم را دانلود و نصب کنید. با این حال از آنجایی که هنوز این ویژگی به طور کامل ثبت نشده، برای بهترین تجربه بهتر است منتظر عرضه عمومی آن ماند.

قابلیت بازگردانی تمامی پنجره‌های بسته شده در نسخه دسکتاپ کروم موجود است؛ این قابلیت با یک پیام پاپ-آپ هم به کاربر نمایش داده‌ می‌شود تا بتواند به راحتی تمامی برگه‌های مرورگر خود را بازیابی کند. این در حالی است که کاربر در نسخه کروم اندروید برای بازگردانی برگه‌ها باید به صورت دستی، تک تک برگه‌ها را بازگردانی کند و امکان بازیابی همه آنها با یک کلیک وجود ندارد. با اضافه شدن این ویژگی کاربران‌ می‌توانند تجربه بهتری از مرورگر اندرویدی کروم داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید